Paragliding v okolí Pusteven - nejbližší spoty

Pustevny

Paragliding v okolí Pusteven

Paragliding v Beskydech

Přímo na Pustevnách startovací spoty nenajdete, nejbližší startovací místo pro paragliding je pod Radhoštěm. Nicméně ve vzdálenějším okolí najdete další zajímavá místa – Ondřejník-Skalka, Velká Stolová, Smrk, Velký Javorník a další.

Lokalita Radhošť

Nejméně namáhavý přístup ke startovišti je z Pusteven po modré turistické značce po hřebeni (asi 3.5km). Na Pustevny je možno vyjet po silnici z jižní strany z vesnice Prostřední Bečva nebo sedačkovou lanovkou ze severní strany z Ráztoky na okraji Trojanovic. Druhou možností je z Rožnova vyjet po silnici až k chatě „Mír“ a podniknout výšlap přes hřeben Černé hory po červené turistické značce (asi 3,5 km). Třetí možností je cesta po modré ze sedla Pindula (asi 6 km)

Paragliding v okolí Pusteven - sport Radhošť

Paragliding – lokalita Radhošť

  • Směr větru: jihovýchod – jihozápad
    Nadmořská výška / převýšení: 1 080 / 670 m

Start:

  • Startuje se z horské louky s ne příliš velkým sklonem necelých 50 metrů JV od chaty na vrcholu Radhoště. Kolem startoviště jsou roztroušeny stromy a keře.

Přistání:

  • Přistává se na lukách na jihozápadním úpatí Černé hory blízko kempu Rožnov. Pozor na několikeré elektrické vedení v okolí přistávačky, zejména na vysoké napětí z příletové strany.

Statut:

  • Letový terén pro paragliding –  není vhodným terénem pro začátečníky.
WEB STARTOVAČKY