book online

Winter season 2016/2017
December 16, 2016 to Easter mondat April 17, 2017

The following booking conditions apply: Minimum lenght of stay: 3 night. Arrival and departure: daily
reservation@name.com Reservation hotline: +1 800 1234 556

PŮJČOVNA ELEKTROKOL KTM

Otevřeno denně od 9.00 do 17.30 hod. Více informací o půjčovně i možnostech rezervace najdete na pujcovnapustevny.cz.

PŮJČOVNA KOLOBĚŽEK A ELEKTROKOL

OTEVŘENO KAŽDÝ DEN od 9.00 do 17.00 hod. Možnost online rezervace elektrokola i koloběžky!

DÍLNIČKA LESY ČR

pátek 30. 7. 2021, 9.00-16.00 hod.

Seznamte se s životem lesníků, osahejte si paroží jelena nebo prozkoumejte, jak opravdu vypadá kůrovec. To všechno Vás čeká už v pátek v dílničce Lesů ČR pod vedením zkušených lesních pedagogů. Těšíme se na Vás!
 • Trvání výstavy: Léto 2021
 • Vstupné dobrovolné
  Výtěžek z dobrovolného vstupného bude věnován na podporu návratu šelem do beskydských lesů (terénní monitoring šelem, tvorba a ochrana migračních koridorů, snižování rizika pytláctví).
 • Umístění výstavy:
  Pod běžeckým areálem Pustevny, směr stezka Valaška.


PÍSKOLES SE VRACÍ NA PUSTEVNY

Po loňském úspěchu dobročinné výstavy pískových soch pod širým nebem jsme se rozhodli znovu na Pustevny přivézt pískek z vápenky ve Vítošově a vytvořit už podruhé výstavu těchto unikátních soch.
Sochy se budou stavět v polovině měsíce června a výstava bude k vidění po celé léto.

PIKNIKY NA PUSTEVNÁCH

Užijte si krásný den s piknikem na Pustevnách. Restaurace Horní stanice lanové dráhy má od soboty 5. 6. 2021 v nabídce i bohatě plněné piknikové koše. Vyzkoušejte jednu z variant. Více informací naleznete na stránce Restaurace.

ÚKLID PUSTEVEN

Ve spolupráci s běžkaři z Běžeckého areálu Pustevny jsme se pokusili očistit Pustevny od nepořádku a odpadků, které turisté po sobě na Pustevnách zanechávají. Během necelých dvou hodin se nám podařilo naplnit celý vozík odpadem, což je docela smutná bilance. Děkujeme mladým běžkařům za spolupráci a prosíme všechny turisty: NOSTE SI SVÉ ODPADKY ZPÁTKY DO POPELNIC VE MĚSTĚ!! Děkujeme.

Pustevny s.r.o.

ONLINE REZERVACE!

Se zahájením sezóny koloběžek a elektrokol jsme pro Vás opět spustili také online rezervační systém na zapůjčení koloběžek KOSTKA. Zarezervujte si koloběžku v předstihu a získáte tyto výhody

 • jistota, že koloběžka pro Vás bude k dispozici 
 • rezervace na daný datum a čas
 • jednodušší odbavení
 • akční cena

Finanční podpora výstavby zvoničky na PUSTEVNÁCH

Na platformě HITHIT je od prvního března 2021 možno přispět na stavbu unikátní Poustevníkovy zvoničky na Pustevnách. Cílem realizace zvoničky z dílny výtvarníka Pavla Cupáka je připomenout minulost Pusteven, které nesou své jméno po poustevnících. Ti zde žili už od středověku. Nová zvonička má upozornit na skutečnost, že Pustevny, které jsou dnes nejnavštěvovanějším místem v Beskydech, měly také bohatou duchovní historii. Poustevníkova zvonička na Pustevnách z více jak 300 let starého dubového dřeva má stát přímo na místě bývalé poustevny.

Tvůrci zvoničky chtějí na její stavbu vybrat na Hithitu během 45 dní jeden milion korun.

OSLAVY 80. NAROZENIN LANOVKY

Počasí nám sice nepřálo, ale i tak si všichni návštěvníci oslavy kulatého výročí lanovky řádně užili!!

msk_logo_2

PODPORUJEME

V sobotu jsme měli možnost přivítat na Pustevnách v rámci festivalu Ledové Pustevny organizaci Haima, fungující při fakultní nemocnici Ostrava a pečující o děti s poruchou krvetvorby. S organizací společnost Pustevny s.r.o. spolupracuje již druhým rokem. V loňském roce jsme využili akce Dřevěné Pustevny a dětem věnovali výtěžek z dražby dřevěných soch, letos jsme se rozhodli darovat část výtěžku ze vstupného do stanů na ledové sochy.
Přejeme všem dětem brzké uzdravení a jejich rodinám hodně síly a trpělivosti.
Držíme Vám pěsti!

TISKOVÁ ZPRÁVA

Pozastavení lyžování na Pustevnách

Společnost Pustevny s.r.o., provozovatel lanové dráhy a lyžařských vleků na Pustevnách, nemůže bohužel ani v letošní sezóně 2019/2020 pustit lyžařské vleky. K tomuto nelehkému rozhodnutí, stejně jako v loňské sezóně přispělo několik důvodů a faktorů. Více informací viz tisková zpráva.

msk_logo_2

Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu při nákupu speciální techniky pro úpravu běžeckých stop.