book online

Winter season 2016/2017
December 16, 2016 to Easter mondat April 17, 2017

The following booking conditions apply: Minimum lenght of stay: 3 night. Arrival and departure: daily
reservation@name.com Reservation hotline: +1 800 1234 556
Horní stanice

lanové dráhy

Nová stanice stojí na místě původní budovy, která musela být díky svému špatnému stavu v roce 2016 stržena. Jako horní stanice lanové dráhy z Trojanovic na Pustevny stará budova sloužila už od v roku 1940. Dříve její součástí bývalo i vratné kolo a časem se k ní přistavovaly další části, vznikla půjčovna lyží, bufet či WC. Díky „nalepování“ nových častí konstrukce budovy již nevyhovovala dalšímu užívání.

Kudy na stanici

Do budovy horní stanice se dnes všichni návštěvníci dostanou přímo po výstupu z lanové dráhy. Výstup a nástup na lanovku vede pouze skrz novou horní stanici.

OTEVÍRACÍ DOBA

OTEVŘENO KAŽDÝ DEN

Po–Pá: 9:30–16:30 hod.
So–Ne: 9:30–17:00 hod.

Občerstvení i suvenýry

Součástí horní stanice lanové dráhy je vyhlídková samoobslužná restaurace. V místním obchůdku si návštěvníci mohou zakoupit upomínkové předměty. Nachází se zde také půjčovna koloběžek/sněhoběžek (na přízemí budovy) a veřejné toalety.

V souladu s přírodou

Nová stanice je moderní stavbou z kamene, dřeva a skla. Je dílem kopřivnického architekta Kamila Mrvy, který již léta spolupracuje s obcí Trojanovice a podílí se na podobě projektu Radegastových Beskyd. Celá budova byla navržena v souladu s okolní přírodou tak, aby na Pustevny dobře zapadla.

Panorama Beskyd

Díky velkým proskleným oknům se turistům z restaurace horní stanice nabízí překrásný výhled na celé panorama Beskyd, údolí Frenštátu pod Radhoštěm, vrchol Javorníku či hřeben Radhoště. V létě si mohou návštěvníci užít také venkovní posezení na terase.

Kam dále?