Událo se na Pustevnách | Pustevny

Pustevny

Událo se na Pustevnách

T. G. MASARYK NA SVATOJÁNSKÝCH OHNÍCH

Historická rekonstrukce příjezdu presidenta T. G. Masaryka na Pustevny. Součástí akce bude odhalení pamětní desky na hotelu Tanečnica od 18.00 hodiny, poté půjde průvod v dobových kostýmech od Tanečnice až na Radhošť, kde po setmění vzplají svatojánské ohně.

Součástí programu je po celý víkend presidentské menu v restauraci horní stanice lanovky.

RESTAURACE HORNÍ STANICE PRESIDENTSKÉ MENU

svatojanske_ohne
masaryk

9. ROČNÍK VÝŠLAPU HRÁČŮ A FANOUŠKŮ HC VÍTKOVICE RIDERA

Podeváté zamíří vítkovičtí hráči a fanoušci společně na Pustevny. Novým cílem výšlapu je Horní stanice lanové dráhy Pustevny a její zbrusu nová a moderní restaurace. Výšlap začíná v sobotu 2. června v 9:00 na parkovišti u hotelu Ráztoka.

Podrobnější informace najdete ZDE.

vyslap_hc_vitkovice_ridera

VÍKEND S KABRIOLETY U HOTELU TROYER

O víkendu 11.5. – 13.5. se konají projížďky v kultovních roadsterech s otevřeným nebem nad hlavou v kouzelném prostředí Beskyd.
Na vlastní kůži si můžete vyzkoušet Mazdu MX-5, BMW Z4 nebo Mercedes Benz SLK a to s možností zkrácených pronájmů na 2 hod., 4 hod. nebo celý den mezi 08:00 – 20:00 hod. Akce se bude konat na parkovišti u hotelu Troyer v Trojanovicích.

VÍCE O TÉTO AKCI WWW.CHCIKABRIO.CZ WWW.TROYER.CZ

cabrolet

1. MÁJ S LAŠSKÝM KRÁLEM

Lašsko valašské setkání - 1. máj   Lašsko valašské setkání - 1. máj

 

Království lašské z. s. ve spolupráci s Turistickým informačním centrem si Vás dovoluje pozvat v úterý 1. května 2018 ve 12 hodin na „3. Lašsko-valašské setkání u Radegasta“. Družina lašského krále se sejde v 9:30 u lanovky na Ráztoce, vyrazí pěšmo (nebo lanovkou) na Pustevny, vzhůru pak k Radegastovi. Tam vzdáme hold nejen příchodu pasteveckého roku, ale též 10. výročí Partnerské smlouvy mezi Lachy a Valachy, kterou 17. 5. 2008 ratifikoval lašský král a za Valachy Franta Segrado! Slavit budeme zpěvem, Pustevnikem, Radegastem a jinými dobrotami.

PLAKÁT AKCE

VELIKONOCE NA PUSTEVNÁCH

Zavítejte o Velikonocích na Pustevny a vyzkoušejte velikonoční speciality a speciální velikonoční pivo na horní stanici lanové dráhy. Návštěvníky přivítá velikonoční zajíc, pro děti bude připravena velikonoční dílnička a zajdovy aktivity a soutěže.

Těšíme se na Vás od 30. 3. – 2. 4. 2018.

velikonoce_programvelikonoce_menu

HORNÍ STANICE DALŠÍ AKCE NA PUSTEVNÁCH

70. MEMORIÁL JANA ŠRUBAŘE

SM2018_NT_WEB

70. ročník Memoriálu Jana Šrubaře se koná v sobotu 10. února 2018 v areálu běžeckého lyžování na Pustevnách. Jedná se o tradiční veřejný závod v běhu na lyžích na 25 km klasickou technikou. Pořadatelem akce je oddíl běžeckého lyžování TJ Frenštát p.R., více informací o závodu naleznete na oddílovém webu SKIFREN. Děkujeme všem za účast na závodu a gratulujeme vítězům.

O ZÁVODUPROPOZICESKIFREN

LEDOVÉ SOCHY NA PUSTEVNÁCH

Ačkoliv se to může po všech peripetiích ze začátku roku zdát až neuvěřitelné, ledové sochy na Pustevnách stále ještě neroztály a stojí v celé své kráse. Je to již sedm týdnů, co byly sochy vystavěny a díky příznivému počasí nám možná ještě chviličku vydrží.
Sochy jsou stále umístěné ve stanech na louce naproti kolibám a pod horní stanicí lanové dráhy. Ledové výtvory můžete shlédnout každý den od 8.30 do 16.30 hod. V současnosti už nejsou nasvětleny a neprobíhá žádný doprovodný program.
Děkujeme všem, kteří jste se letos přijeli na Pustevny podívat nejen za krásného počasí, kterého bylo letos jako šafránu, ale i ve dnech, kdy nám počasí tak úplně nepřálo. Věříme, že se Vám letošní festival líbil a už teď se těšíme na příští rok!

VÍCE O AKCI
mamut prase2

BIKOMATIC CUP – Hledá se nový talent běžeckého lyžování

Pro všechny příznivce běžkování máme dobrou zprávu! V sobotu 16. 12. jste měli možnost otevřít sezónu v prvním běžkařském závodě klasickou technikou intervalově. Jeho součástí byl nominační závod na ZODM (dětská olympiáda mládeže).

bikomatic_logoPROPOZICE

BĚH DO VRCHU RÁZTOKA – PUSTEVNY

Běh do vrchu Ráztoka - Pustevny

V sobotu 2. 12. 2017 se uskuteční 48. ročník tradičního běžeckého závodu „Běh do vrchu Ráztoka – Pustevny“. Pořádá tým BeskydSki ve spolupráci s lyžařským střediskem Pustevny, s.r.o.

O ZÁVODU PROPOZICEVÝSLEDKY


SOUTĚŽ O NEJKRÁSNĚJŠÍ FOTO PUSTEVEN

Mockrát děkujeme všem, kteří nám zaslali své fotografie do soutěže o nejkrásnější foto Pusteven. Rozhodování o tom, která z nich je opravdu nej, není vůbec jednoduché! Vítěze Vám odtajníme v průběhu tohoto týdne. Těšte se! :-)

soutez_nej_fotky

NOVÁ HORNÍ STANICE LANOVKY OTEVŘENA!

S radostí oznamujeme, že nová horní stanice lanové dráhy byla DOKONČENA A UVEDENA DO PROVOZU. Od 1. 8. 2017 se můžete občerstvit v naší samoobslužné restauraci s překrásným výhledem na údolí Frenštátu, hřeben Radhoště a vrchol Velký Javorník. Součástí stanice je také obchod se suvenýry, který bude otevřen během několika následujících týdnů.


OTEVŘENO PARKOVIŠTĚ P1-LANOVKA!

Pro návštěvníky Pusteven jsme otevřeli NOVÉ PARKOVIŠTĚ P1-LANOVKA. Toto parkoviště je nejblíže k lanové dráze na Pustevny. Vjezd na parkoviště se nachází přímo naproti hotelu Ráztoka. CELODENNÍ PARKOVNÉ 60 Kč.

mapa parkoviště Ráztoka

DŘEVĚNÉ PUSTEVNY 2017

Děkujeme všem, kteří za námi o víkendu na Pustevny dorazili a věříme, že jste si Dřevěné Pustevny užili stejně parádně jako my organizátoři i naši řezbáři.

I když nám letos počasí opravdu nepřálo, užili jsme si na Pustevnách kupu zábavy. Řezbáři vytvořili úžasné sochy zvířátek pro novou naučnou stezku, kterou již brzy na Pustevnách vytvoříme. Ve speed-carvingu potom předvedli svou zručnost, a před zraky diváků vyčarovali z dřevěných špalků úžasné výtvory v krátkém hodinovém intervalu. Následná dražba měla mezi diváky obrovský úspěch a o některá díla se vedl dlouhý boj. Pro děti byly připravené naučné dílničky Lesů ČR a Městských lesů Rožnov či zábavná lesní stezka. Každý malý návštěvník si domů odnesl na památku dáreček.

drevene_pustevny_banner_2017

VÍCE O DŘEVĚNÝCH PUSTEVNÁCH

OHLÉDNUTÍ ZA LEDOVÝMI SOCHAMI 2017

Zima nám sice pomalu končí, proč si ale nepřipomenout krásnou zimní a pohodovou atmosféru letošního ročníku Ledových soch na Pustevnách, které se konaly 7. – 21. 1. 2017.

VÍCE O LEDOVÝCH SOCHÁCH