book online

Winter season 2016/2017
December 16, 2016 to Easter mondat April 17, 2017

The following booking conditions apply: Minimum lenght of stay: 3 night. Arrival and departure: daily
reservation@name.com Reservation hotline: +1 800 1234 556
90 TUN PÍSKU – 4 SOCHAŘI –  SOCHY OHROŽENÝCH ZVÍŘAT – PÍSKOHŘIŠTĚ PRO DĚTI S HRACÍMI PRVKY – NAUČNÁ STEZKA – DOBROČINNÝ PROJEKT – VÝTĚŽEK Z DOBROVOLNÉHO VSTUPNĚHO POPUTUJE NA POMOC OHROŽENÝM ZVÍŘATŮM
OTEVÍRACÍ DOBA STANU SE SOCHAMI: KAŽDÝ DEN 8.30-16.30 HOD.

ZA PODPORY:

msk_logo_2
Trojanovice_znak2

HLAVNÍ PARTNEŘI:

krasno_logo_BARVA.cdr
new_logo_2016
sie-logo-petrol-rgb
PORG logo
Black
Logo_MCG

MEDIÁLNÍ PARTNER:

radio_orion_logo

PRODUKTOVÍ PARTNEŘI:

radegast_logo
mattoni_logo
Bonver_logo
SLALOMAK
Libusin a mamenka logo s kresbou
press logo MRK stavby 2019.ai
pepsi_logo
alpinepro_logo
prim_www_logo
Ostravska univerzita

SOCHY ZŮSTÁVAJÍ

I v únoru můžete na Pustevnách stále shlédnout ledové sochy umístěné ve dvou tématických stanech. Sochy jsou stále nasvícené a ozvučené.

Doprava

Doporučujeme využít jízdu lanovkou z obce Trojanovice! Limitovaná kapacita parkoviště na Pustevnách!

Otevírací doba

DENNĚ 8.00–18.00 HOD.

Vstupné

DOBROVOLNÉ VSTUPNÉ
Návštěvníci mohou přispět do pokladničky v areálu soch. Výtěžek ze vstupného následně poputuje organizacím, jež působí na poli ochrany zvířat přímo v daných lokalitách, kde ohrožené druhy zvířat žijí.
Společnost Pustevny s.r.o. není organizátorem akce.
Veškeré své dotazy směřujte na organizátora:

Organizátor Happy Forest z.s.
Dita Korčák
dita.hrtusova@gmail.com
727 953 244

Pro aktuální info:
FB: Happy Forest
@happyforestbeskydy

Na co se můžete těšit

90 tun písku – 4 sochaři – sochy ohrožených zvířat – pískoviště pro děti s hracími prvky – naučná stezka – dobročinný projekt – výtěžek z dobrovolného vstupného poputuje na pomoc ohroženým zvířatům

Pískoles 2020 video

PÍSKOVÉ SOCHY OPĚT NA PUSTEVNÁCH

Už popáté na Pustevnách vyrostou obří sochy z písku v rámci každoroční dobročinné výstavy pískových soch pod širým nebem. Letos dostala výstava název Pískosvět. Tentokrát se totiž vydáme do světa pod mořskou hladinu.

Z písku vzniknou opět sochy, které figurují na Červeném seznamu IUCN (Mezinárodní svaz ochrany přírody).

V našem Pískosvětě se letos objeví sousoší lachtanů, obří korálový útes, leguán mořský nebo delfíni. Jako každým rokem k vytvoření soch poslouží 90 tun ekologicky nezávadného písku z vápenky Vítošov, jež bude dopraven na Pustevny ve třech obřích kamiónech společnosti Sytrans.

Největší sochy budou mít výšku okolo tří metrů. Sochy bude zpracovávat čtveřice umělců z našeho regionu za asistence dalších šesti pomocníků, těžké techniky z HR Systému a speciálního bednění. Všechny sochy jsou po dokončení opečovávány speciálním nástřikem Den Braven.

Stavět začnou sochaři v pátek 21. června, práci by měli dokončit do čtvrtku 27. června.

Spolek Happy Forest organizuje výstavu jako dobročinný projekt, který má za cíl nejen pobavit, ale také ukázat krásu umění a talent sochařů při tvorbě soch z písku. Hlavní myšlenkou projektu je ovšem vést návštěvníky k úvahám o zodpovědném chování vůči životnímu prostředí. Proto bude výstava doplněna o naučnou stezku s tematikou ohrožených zvířat, která je navržena tak, aby zaujala celou rodinu.

Výstava bude trvat po celou dobu prázdnin, dovolí-li to počasí i během celého září. Vstup bude opět zdarma. Návštěvníci mohou přispět do kasičky dobrovolné vstupné, které následně poputuje organizacím, jež působí na poli ochrany zvířat přímo v daných lokalitách, kde ohrožené druhy zvířat žijí.

Kontakt:
Organizátor Happy Forest z.s.
Dita Korčák
dita.hrtusova@gmail.com
727 953 244

Pro aktuální info:
FB: Happy Forest
@happyforestbeskydy

INFOSTÁNEK HNUTÍ DUHA SKVĚLE DOPLNIL NAŠÍ VÝSTAVU

Hnutí Duha se aktivně stará o ochranu velkých šelem a podporuje spontánní návrat vlků, rysů a medvědů do naších lesů.

V rámci Pískolesa se Hnutí Duha představilo v sobotu na Pustevnách se svým infostánkem ve kterém návštěvíkům předali spoustu infomací o šelmách a jejich důležitosti v přírodě. Letošní výstava pískových soch je se šelmami úzce spjata. Nejen, že návštěvníci mohou shlédnout medvědy, vlky či rysí rodinku vytvořenou z písku, ale výtěžek z dobrovolného vstupného bude věnován na pomoc trasování šelem, na výstavbu přirozených koridorů pro jejich pohyb nebo na pomoc proti pytláctví.

Děkujeme všem, jež náš projekt podpořili

ŠELMÍ INFOSTÁNEK – 14. 8.2021

Jak si žijí šelmy v Beskydech, co je ohrožuje a kdo jim pomáhá. Spoustu zajímavostí o šelmách a jejich životě se dozví děti i dospělí v infostánku Hnutí Duha, jež bude umístěn v areálu před Pískolesem v sobotu 14. 8. od 9.00 do 17.00 hod. Těšíme se na Vás!

V PÁTEK 30. 7. – DÍLNIČKA LESY ČR

Seznamte se s životem lesníků, osahejte si paroží jelena nebo prozkoumejte, jak opravdu vypadá kůrovec. To všechno Vás čeká už v pátek v dílničce Lesů ČR pod vedením zkušených lesních pedagogů v pátek 30. 7. od 9.00 do 16.00 hodin. Těšíme se na Vás!

VÍKEND S OSTRAVSKOU UNIVERZITOU SE VYDAŘIL

Víkend s Ostravskou univerzitou na Pustevnách je za námi a opět se velice povedl. Na návštěvníky čekali zástupci studentských organizací se spoustou informací a zajímavostí. Nejen děti, ale také dospělí se dozvěděli mnoho o lesní zvěři, koukli se pod mikroskop nebo si mohli zasadit vlastní rostlinku, kterou si na památku odnesli domů.

VÝSTAVA PÍSKOVÝCH SOCH V PLNÉM PROUDU

Výstava pískových soch pod širým nebem je v plném proudu. Přijďte se podívat na obřího medvěda, vlky či rysí rodinku. Součástí výstavy je zábavně-naučná stezka o rysovi Ondrovi, pískohřiště či aktivity pro děti. Překvapení v podobě sochy Radegasta z písku najdete u hotelu Tanečnica.

LÉTO S OSTRAVSKOU – 16. – 17. 7.2021

Podívat se, jak vypadá zvířecí chlup pod mikroskopem? Zjistit, kolik máte v těle vody? Zkusit si chirurgické šití? To vše zažijete letos o prázdninách na akci Léto s Ostravskou. Workshopy a aktivity Ostravské univerzity (OU) potkáte na Pustevnách 16. – 17. 7.2021. U stánku Léta s Ostravskou budou připraveny aktivity pro malé i velké vědce.

MÁME SKORO HOTOVO!

Naši umělci už skoro týden nepřetržitě pracují na svých výtvorech a úžasné sochy z písku už mají svou podobu. Obří medvěd, sova, sousoší vlků či rysů na Vás čekají v areálu pod běžeckým stadionem na Pustevnách.

 

PÍSKOLES SE VRACÍ NA PUSTEVNY

Po loňském úspěchu dobročinné výstavy pískových soch pod širým nebem jsme se rozhodli znovu na Pustevny přivézt písek z vápenky ve Vítošově a vytvořit už podruhé výstavu těchto unikátních soch. Sochy se budou stavět v polovině měsíce června a výstava bude k vidění po celé léto.


PÍSKOLES STÁLE K VIDĚNÍ

Třebaže naše pískové sochy již několikrát poničily srpnové deště, podařilo se nám je v rámci možností opravit. Některé sochy dostaly novou tvář, jiné se proměnily od základu. Věříme, že i po značných úpravách se vám naše pískové sochy budou líbit. Pískoles můžete ještě stále shlédnout pod běžeckým areálem Pustevny (směr stezka Valáška).


PÍSKOLES AKTUÁLNĚ

Pískové sochy byly porušeny přívalovými dešti v minulém týdnu. Pokusili jsme se je pro Vás v rámci možností opravit, avšak poničení soch bylo tak značné, že jsme už nebyli schopni uvést je do původního stavu, např. naše největší socha Aladina už však opravitelná není. Věříme, že se Vám zvířátka v našem Pískolese i tak líbí, v plné kráse se na Vás budou těšit nové pískové sochy v létě 2021.

Děkujeme za pochopení a budeme se na Vás těšit při dalším ročníku


REKONSTRUKCE PÍSKOLESA

Náš Pískoles utržil díky vydatným srážkám velkou ránu a sochy byly značně poškozeny. Pokusíme se pro Vás v nejbližších dnech sochy opravit a zachránit, co se ještě dá.
Děkujeme za pochopení.


OHLÉDNUTÍ ZA LÉTEM S OSTRAVSKOU

Léto s Ostravskou je cyklus vzdělávacích a zábavných workshopů, které se během léta konají na různých místech v Moravskoslezském kraji.V sobotu zavítali studenti také k nám na Pustevny.

Workshopy si užili na Pustevnách nejen děti, ale i jejich rodiče a děkujeme Ostravské univerzitě za spolupráci a budeme se těšit zase příště.


LÉTO S OSTRAVSKOU – SOBOTA 15. 8.

V rámci doprovodného programu k projektu Pískoles se můžete už v sobotu 15.8. těšit na workshopy studentských organizací Ostravské univerzity.


DŘEVĚNÉ PUSTEVNY – NEDĚLE 2. 8.

V rámci doprovodného programu Pískolesa jsme si pro vás připravili den plný dřeva. Řezbáři budou po celý den tvořit dřevěné sochy a nebude chybět ani populární speed-carving. V hodinovém limitu řezbáři vytvoří před zraky návštěvníků sochy, jež budou po dokončení v dražbě nabídnuty právě divákům. Přijďte se podívat na úchvatnou show a jako památku si můžete odvézt jednu z vytvořených soch. V průběhu celého dne budou připravené dílničky a workshopy pro děti, nebude chybět Pepsi souboj chutí či hledání výherních losů v písku. O program dne se postará promotým hitrádia Orion, který má připravenou kupu her a soutěží o super ceny pro děti i dospělé.


PÍSKOLES SE TĚŠÍ NA VAŠI NÁVŠTĚVU

Sochy v Pískolese jsou k vidění denně mezi 8.00-18.00 hod. Věříme, že se Vám bude naše expozice líbit. V případě, že budete chtít projekt podpořit, budeme rádi za jakýkoliv příspěvek, jež vhodíte do naší pokladničky – do hříbka Pepy :-). Ten se nachází při vstupu k sochám.

Výstavu najdete pod běžeckým areálem Pustevny (nahoru od lanovky směr stezka Valáška). Přímo v běžeckém areálu se nachází fotopoint a pískohřiště pro děti. Poslední socha je umístěna u hotelu Tanečnica.

Naše zvířátka koušou, a proto se k nim z bezpečnostních důvodů nepřibližujte 🙂

Těšíme se na Vaši návštěvu!


PÍSKOLES – DOPROVODNÝ PROGRAM – NEDĚLE 12. 7.

V neděli 12. 7. nám snad již bude počasí přát více než v sobotu! V rámci projektu Pískoles se tedy můžete těšit na dílničky výrobce dřevěných hraček T-WOOD a Lesů ČR. Program bude probíhat mezi 10.00-16.00 hod. Těšíme se na Vás!


PÍSKOLES – DOPROVODNÝ PROGRAM 11. 7. – ZRUŠENO

Kvůli velmi špatné předpovědi počasí a očekávanému vydatnému dešti jsme nuceni zrušit sobotní doprovodný program v rámci zahájení projektu Pískoles.

Sochy budou samozřejmě již k vidění od 11. 7., o doprovodný program návštěvníci také nepřijdou. Po celé prázdniny budeme průběžně přinášet spoustu zajímavých workshopů, dílniček pro děti, sportovních programů a mnoho dalšího.
Sledujte náš web a FB Pusteven pro aktuální info.

Jak se k nám dostanete

Doporučujeme využít jízdu lanovkou z obce Trojanovice!
Limitovaná kapacita parkoviště na Pustevnách!

LANOVKOU

Lanovkou z Trojanovic, kde můžete zaparkovat na velkokapacitním parkovišti u hotelu Ráztoka (200 míst). První lanovka jede v 8:00, poslední pak jede dolů v 18:00. Platný jízdní řád lanovky a ceník najdete ZDE.

AUTEM

PŘÍJEZD ZE SMĚRU FRENŠTÁT P. R. – FRÝDEK-MÍSTEK – OSTRAVA

Parkoviště Trojanovice – Hlavní záchytné parkoviště u Pusteven najdete v Trojanovicích naproti hotelu Ráztoka, jen kousek od lanové dráhy na Pustevny. Parkoviště je zpoplatněno (80 Kč).

V případě naplnění parkoviště Ráztoka v provozu odstavné velkokapacitní parkoviště na louce před chatou Koksař. Parkoviště je zpoplatněno.

PŘÍJEZD ZE SMĚRU ROŽNOV P. R. – VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ – SLOVENSKO

Parkoviště na Pustevnách – Výjezd na Pustevny je možný přes Rožnov pod Radhoštěm a Prostřední Bečvu. Při souvislé sněhové vrstvě jsou nutné řetězy. Přímo na Pustevnách je velkokapacitní parkoviště (200 míst) – ve správě Prostřední Bečvy. Parkoviště je zpoplatněno (ceník parkovného zde).

V případě naplnění parkoviště na Pustevnách se silnice dole uzavře a návštěvníci mohou využít připravené záchytné parkoviště v Kněhyních u autobusové zastávky Bártek cca 1 km za odbočkou od Zavadilky. Z této zastávky bude jezdit kyvadlová autobusová doprava organizovaná ČSAD.

PĚŠKY
  • Po červené turistické značce z Frenštátu p. R.
  • Po modré tur. zn. z Trojanovic.
  • Po zelené tur. zn. z Kunčic p. O.
  • Po červené tur. zn. z Rožnova p. R.
  • Po zelené tur. zn. z Prostřední Bečvy.
VLAKEM
  • Nejbližší vlaková zastávka je Frenštát p. R. Odtud po modré turistické značce nebo autobusem do Trojanovic a na Pustevny lanovou dráhou.
  • Nebo do stanice Rožnov p. R. a odtud pěšky nebo autobusem do Prostřední Bečvy a dále na Pustevny.

PŘESNÉ INFORMACE O ODJEZDECH VLAKŮ NAJDETE NA WEBOVÝCH STRÁNKÁCH IDOS.

AUTOBUSEM
  • Z Frenštátu pod Radhoštěm –> zastávka Trojanovice u hotelu Ráztoka.
  • Z Rožnova pod Radhoštěm, autobusové nádraží –> Prostřední Bečva, hotel Zavadilka –> Pustevny, konečná.

PŘESNÉ INFORMACE O ODJEZDECH AUTOBUSŮ NAJDETE NA WEBOVÝCH STRÁNKÁCH IDOS.

KDE NÁS NAJDETE?

Plakát ke stažení

STÁHNOUT PLAKÁT (PDF)

Fotogalerie 2021

Fotogalerie 2020

Pískoles 2020 video

VIDEO: Ledové sochy na Pustevnách – reportáž Události v kultuře

https://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/1097206490-udalosti-v-kulture/220411000120111/obsah/743315-ledove-sochy-na-pustevnach
Česká televize – ČT Art, 11. 1. 2020

Pustevny zdobí socha Svobody, pyramidy i „Eiffelovka“ z ledu

https://moravskoslezsky.denik.cz/z-regionu/pustevny-zdobi-socha-svobody-pyramidy-i-eiffelovka-z-ledu-20200111.html
Moravskoslezský deník, 11. 1. 2020

Pyramida, sfinga či Eiffelova věž na dosah ruky. Jejich kopie z ledu jsou k vidění na Pustevnách

https://ostrava.rozhlas.cz/pyramida-sfinga-ci-eiffelova-vez-na-dosah-ruky-jejich-kopie-z-ledu-jsou-k-videni-8134142
https://www.irozhlas.cz/zivotni-styl/cestovani/pustevny-led-sochy-snih-beskydy_2001111609_dok
Český rozhlas Ostrava, iRozhlas.cz, 11. 1. 2020

VIDEO: Eiffelova věž nebo obří drak. Na Pustevnách začíná festival ledových soch

https://ct24.ceskatelevize.cz/3026429-eiffelova-vez-nebo-obri-drak-v-pustevnach-zacal-festival-ledovych-soch
Česká televize – ČT24, 10. 1. 2020

Krása ledových soch: Na Pustevnách stojí Eiffelovka, Socha svobody i čínský drak

https://www.blesk.cz/clanek/regiony-ostrava/631219/krasa-ledovych-soch-na-pustevnach-stoji-eiffelovka-socha-svobody-i-cinsky-drak.html
Blesk, 10. 1. 2020

Na Pustevnách vznikají ledové sochy zvířat i staveb

https://www.ceskenoviny.cz/zpravy/na-pustevnach-vznikaji-ledove-sochy-zvirat-i-staveb/1840768
České noviny, 10. 1. 2020

OBRAZEM: Přípravy ledových soch finišují. Podívejte, co vás čeká na Pustevnách!

https://moravskoslezsky.denik.cz/z-regionu/foto-ledove-sochy-pustevny-20200110.html
Moravskoslezský deník, 10. 1. 2020

VIDEO: Ledové sochy na Pustevnách

https://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/10435049455-dobre-rano/320291310020004/obsah/742881-ledove-pustevny
Česká televize – Dobré ráno, 8. 1. 2020

Ledové sochy na Pustevnách se představí o víkendu

https://www.novinky.cz/vase-zpravy/clanek/ledove-sochy-na-pustevnach-se-predstavi-o-vikendu-40309238
Novinky.cz, 8. 1. 2020

Ledové sochy na Pustevnách budou k vidění už v sobotu

https://moravskoslezsky.denik.cz/z-regionu/ledove-sochy-budou-k-videni-uz-v-sobotu-20200108.html
Moravskoslezský deník, 8. 1. 2020

LEDOVÉ STUDIO HITRÁDIA ORION: VYSÍLÁME VÁM ŽIVĚ Z PUSTEVEN!

https://hitradioorion.cz/promo/ledove-studio-hitradia-orion-vysilame-vam-zive-z-pusteven
Hitrádio Orion

Festival ledových soch – Ledové Pustevny

https://primadoma.cz/akce-146203-ledove-sochy-na-pustevnach-2020
Primadoma.cz

Ledové Pustevny letos lákají na 40 tun ledu, sněhové sochy i netradiční bar

https://www.cestovinky.cz/clanek/ledove-pustevny-letos-lakaji-na-40-tun-ledu-snehove-sochy-i-netradicni-bar
Cestovinky.cz

ZA PODPORY:

msk_logo_2
Trojanovice_znak2

HLAVNÍ PARTNEŘI:

krasno_logo_BARVA.cdr
new_logo_2016
sie-logo-petrol-rgb
PORG logo
Black
Logo_MCG

MEDIÁLNÍ PARTNER:

radio_orion_logo

PRODUKTOVÍ PARTNEŘI:

radegast_logo
mattoni_logo
Bonver_logo
cervene nasirku_logo_DB
1logo_T-WOOD
Vitosov_CRH_RGB-1
LOGO PILA CIGNA
sytrans
Tanecnica_logo
SLALOMAK
tarzanie-logo
krasno_logo.cdr
logo_lesy_cr
Libusin a mamenka logo s kresbou
press logo MRK stavby 2019.ai
160-FleretlogoGOLD
pepsi_logo
alpinepro_logo
Ostravska univerzita
prim_www_logo