Cyklistika na Pustevnách - Oficiální stránky

Pustevny

Cyklistika v okolí Pusteven

Cyklistika pro začátečníky i pokročilé

V Beskydech je řada cyklotras, které mají různou obtížnost zdolávání. Pustevny jsou ideálním výchozím bodem pro cyklisty. Pustevnami prochází spousta oblíbených beskydských cyklotras. 

Cyklistika na Pustevnách

Ukázkové trasy


Cyklotrasa Pustevny – Rožnov pod Radhoštěm

je dlouhá 48 km. Cyklotrasa vede přes Trojanovice, Frenštát pod Radhoštěm, Horečky, Mořkov, Jehličnou, Zašovou a Zubří. Cestou přes Rožnov pod Radhoštěm můžete navštívit Valašské muzeum v přírodě. V obci Trojanovice se nachází objekty lidové architektury. Svou náročností je trasa určena pro zdatnější cyklisty. Doporučujeme crossové, trekkingové nebo horské kolo.


Cyklotrasa Pustevny – Ostravice

„Pustevnami a Smrkem za bohem Radegastem“ – Délka 47 km (55 km), středně náročná trasa, vhodná pro trekingová a horská kola.


Pustevny – Bařiny – Podolánky – Ostravice – Podolánky Cyrilka – Pustevny – Radhošť – Pustevny

Z parkoviště na Pustevnách se vydejte po dálkové cyklotrase č. 46 ve směru Hotel Martiňák. Z rozcestí Bařiny u tohoto hotelu pokračujte dále po trase č. 46 až na silnici v Podolánkách. Z rozcestí se vydejte směrem k Hotelu Srdce Beskydy, od něj pak po vrstevnicové silnici až k rekreačnímu středisku Válcoven plechu na křižovatku s cyklostezkou č. 46. Po ní můžete sjet do Ostravice a posléze pokračovat stejnou cestou nazpět přes Smrček až na rozcestí Cyrilka na Podolánkách. Hlavní silnici přejeďte rovně a pokračujte vrstevnicovou silnicí úpatím Stolové až na Pustevny. Z Pusteven lze případně dojet po modré turistické trase na Radhošť a zpět. Cykloturistům, kteří neznají dobře terén v okolí Smrku a Stolové doporučujeme zakoupení cykloturistické mapy.


Cyklotrasa Pustevny – Čeladná – Frenštát p. R – Pustevny

je vhodná pro rekreační cykloturisty. Je dlouhá 45 km a vede přes Martiňák, Podolánky, Čeladnou, Kunčice p. O., Frenštát pod Radhoštěm, Trojanovice, Ráztoku, Pustevny.