Akce | Pustevny

Pustevny

Akce

Ledové sochy na Pustevnách

LEDOVÉ SOCHY

Pustevny se již tradičně v lednu stávají centrem ledové pohádky. Kromě tématicky zaměřených soch, vytesaných z ledu zručnými sochaři, na Vás po dobu těchto lednových víkendů čeká doprovodný program a tradiční jarmark. Výstava je pro veřejnost dostupná i ve všední dny. Vstup je po celou dobu akce zdarma.

O LEDOVÝCH SOCHÁCH

Velikonoce na Pustevnách

VELIKONOCE NA PUSTEVNÁCH

Zavítejte o Velikonocích na Pustevny a vyzkoušejte velikonoční speciality a speciální velikonoční pivo na horní stanici lanové dráhy. Návštěvníky vítá velikonoční zajíc, pro děti bývá připravena velikonoční dílnička a zajdovy aktivity a soutěže.


1. máj s lašským králem Radegast

1. MÁJ S LAŠSKÝM KRÁLEM

Království lašské z. s. ve spolupráci s Turistickým informačním centrem si Vás dovoluje pozvat v úterý 1. května 2018 ve 12 hodin na „3. Lašsko-valašské setkání u Radegasta“. Družina lašského krále se sejde v 9:30 u lanovky na Ráztoce, vyrazí pěšmo (nebo lanovkou) na Pustevny, vzhůru pak k Radegastovi.

PLAKÁT AKCE

Dřevěné Pustevny 2017

DŘEVĚNÉ PUSTEVNY

26. – 27. 5. 2018

Na Pustevnách je jeden květnový víkend věnován dřevu a umění řezbářů. Naši špičkoví řezbáři tvoří nejen díla pro zkrášlení Pusteven, ale také porovnávají své síly při speed-carvingu, což je řezání na čas. Během jedné hodiny musí vyřezat jedno dílo se všemi detaily, které posléze v aukci mohou vydražit a odvézt si domů sami návštěvníci. Celá akce je doprovázena bohatým programem pro děti i dospělé. Vstup je zdarma.

O DŘEVĚNÝCH PUSTEVNÁCH

9. ROČNÍK VÝŠLAPU HRÁČŮ A FANOUŠKŮ HC VÍTKOVICE RIDERA NA PUSTEVNY!

Podeváté zamíří vítkovičtí hráči a fanoušci společně na Pustevny. Novým cílem výšlapu je Horní stanice lanové dráhy Pustevny a její zbrusu nová a moderní restaurace. Výšlap začíná v sobotu 2. června v 9:00 na parkovišti u hotelu Ráztoka.

Podrobnější informace najdete ZDE.

Výšlap HC Vítkovice Ridera

Cyrilometodějská pouť

CYRILOMETODĚJSKÁ POUŤ

Od šedesátých let minulého století se počátkem července na Radhošti konají cyrilometodějské poutě, kterých se účastní i několik tisíc lidí.