Ledové sochy na Pustevnách 2018 | Pustevny

Pustevny

Ledové sochy na Pustevnách 2018

PRODLUŽUJEME DO 4. ÚNORA 2018

AKTUÁLNĚ

SOCHY STÁLE STOJÍ A KONEC DOBY LEDOVÉ SE ZATÍM NEKONÁ!!

Ačkoliv se to může po všech peripetiích ze začátku roku zdát až neuvěřitelné, ledové sochy na Pustevnách stále ještě neroztály a stojí v celé své kráse. Je to již sedm týdnů, co byly sochy vystavěny a díky příznivému počasí nám možná ještě chviličku vydrží.
Sochy jsou stále umístěné ve stanech na louce naproti kolibám a pod horní stanicí lanové dráhy. Ledové výtvory můžete shlédnout každý den od 8.30 do 16.30 hod. V současnosti už nejsou nasvětleny a neprobíhá žádný doprovodný program.
Děkujeme všem, kteří jste se letos přijeli na Pustevny podívat nejen za krásného počasí, kterého bylo letos jako šafránu, ale i ve dnech, kdy nám počasí tak úplně nepřálo. Věříme, že se Vám letošní festival líbil a už teď se těšíme na příští rok!

mamut prase2

LEDOVÉ SOCHY NA PUSTEVNÁCH JEŠTĚ ZŮSTÁVAJÍ!!

Výstava ledových soch oficiálně skončila 21. 1. 2018. Jelikož nám však počasí začalo konečně přát a věříme, že spousta z Vás se za námi na Pustevny nedostala, rozhodli jsme se sochy ještě na chvíli uchovat!
Ledové sochy zůstanou na Pustevnách ještě do 4. února 2018. O víkendech už nebude probíhat doprovodný program rádia Čas. Kromě soch se děti mohou těšit na bobovací horu a fotostěnu, dospělí pak na jarmark s nejrůznějšími pochoutkami.

prodlouženo web fb 22_1

JE PŘED NÁMI POSLEDNÍ VÍKEND S LEDOVÝMI SOCHAMI

Už tento víkend v rámci oslav Světového dne sněhu 2018 pro Vás tým SnowKidz připraví dětský park plný zimních disciplín. Děti si budou moci vyzkoušet běžky, snowtubing, netradiční lyže pro dvojice nebo krátký slalom na sjezdových lyžích. Samozřejmě nebudou chybět sochy, doprovodný program a spousta her a soutěží!

world_snow_day_2018

www.world-snow-day.com

SLUNEČNÁ NEDĚLE NA PUSTEVNÁCH!

Festival ledových soch je v plném proudu a dnes máme před sebou nádhernou neděli! Sluníčko svítí už od rána, ledové sochy nám krásně přimrzají v mínusových teplotách a proto vytáhněte boby a sáně a hurá ze zašedlého města k nám na Pustevny!

Screen Shot 2018-01-14 at 08.38.47

DRUHÝ LEDOVÝ VÍKEND NA PUSTEVNÁCH!

O víkendu očekáváme krásné slunečné počasí jako stvořené pro návštěvu Pusteven a ledových soch, které budou navíc k vidění již v obou stanech. Pokračuje také bohatý doprovodný program. Neváhejte a přijeďte se podívat na jedinečnou ledovou podívanou. Těšíme se na vás!

13-14_1

OBA STANY S LEDOVÝMI SOCHAMI DOKONČENY!

Ledové sochy ve druhém stanu už začínají dostávat svou podobu! Již tento víkend si můžete užít ledovou krásu v obou stanech. Zpracovali jsme pro vás 44 tun ledu, na kterých pracovalo 8 řezbářů po 7 dní.

ŘEZBÁŘI JSOU ZPÁTKY NA PUSTEVNÁCH!

Dnes jsme dovezli dalších 7 tun ledu a řezbáři se hned pustili do práce. Držte nám palce, aby se počasí umoudřilo a přineslo nám na víkend chladné počasí.

O VÍKENDU JIŽ BUDOU V PROVOZU OBA STANY SE SOCHAMI!

NEDĚLE S LEDOVÝMI SOCHAMI!!!

I dnes pokračuje výstava ledových soch na Pustevnách. Počasí nám opravdu nepřeje, a z tohoto důvodu jsme bohužel nemohli vytvořit sochy v druhém stanu. Ve stanu na louce před kolibami můžete shlédnout obří sochy z doby ledové. Pokračuje doprovodný program od 10.00 hod – hry, soutěže, hudba, jarmark… Odstavné parkoviště v obci Prostřední Bečva v provozu!

PŘÍPRAVY SOCH JDOU DO FINÁLE!!!

Řezbáři nasazují všechny síly a perou se nejen s mamutem, ale také se šavlozubým tygrem či medvědem. Přijďte se podívat, začínáme už tuto sobotu 6. 1. 2018.

Těšíme se na Vás
Tým řezbářů a organizátoři Ledových soch 2018

PŘÍPRAVY JSOU V PLNÉM PROUDU

Řezbáři pracují na svých dílech už od středečního rána a pod jejich rukama se pomalu začínají objevovat obrysy soch. Těšíme se na Vás už tuto sobotu 6. 1. 2018.

LEDOVÉ SOCHY OPĚT V LEDNU NA PUSTEVNÁCH !!

Rok se s rokem sešel, a my už opět pracujeme na přípravě dalšího ročníku výstavy ledových soch na Pustevnách. A věřte, že už se na Vás moc těšíme.

A na co se můžete těšit vy? Sochy opět rozmístíme do dvou stanů. Každý z nich bude opět nést jedno téma. Jaké sochy na Vás však budou letos čekat, to si ještě chvíli ponecháme jako malé tajemství pro sebe. 😉

Led se mrazí, řezbáři připravují své pily…takže na shledanou v lednu 😁

Ledove_sochy_Pustevny_2018_poster_v004-page-001

DOPORUČUJEME: UBYTOVÁNÍ V HOTELU TROYER

PŘEDPOVĚĎ POČASÍ

AKTUÁLNÍ WEBKAMERA A TEPLOTA

Pustevny - Pustevny

JAK SE K NÁM DOSTANETE?

LANOVKOU

Lanovkou z Trojanovic, kde můžete zaparkovat na velkokapacitním parkovišti u hotelu Ráztoka (200 míst). První lanovka pojede v 8:00. Poslední pak pojede dolů v 17:00. Platný jízdní řád lanovky a ceník najdete ZDE.

AUTEM

Výjezd na Pustevny je možný přes Rožnov pod Radhoštěm a Prostřední Bečvu. Na Pustevnách je placené velkokapacitní parkoviště (200 míst). V zimě jsou nutné řetězy!

PĚŠKY

 • po červené turistické značce z Frenštátu p. R.
 • po modré tur. zn. z Trojanovic
 • po zelené tur. zn. z Kunčic p. O.
 • po červené tur. zn. z Rožnova p. R.
 • po zelené tur. zn. z Prostřední Bečvy

VLAKEM

Nejbližší vlaková zastávka je Frenštát p. R. odtud po modré turistické značce nebo autobusem do Trojanovic a na Pustevny lanovou dráhou. Nebo do stanice Rožnov p. R. a odtud autobusem do Prostřední Bečvy a na Pustevny nebo pěšky.

AUTOBUSEM

 • z Frenštátu pod Radhoštěm –> zastávka Trojanovice u hotelu Ráztoka
 • z Rožnova pod Radhoštěm, autobusové nádraží –> Prostřední Bečva, hotel Zavadilka

PŘESNÉ INFORMACE O ODJEZDECH VLAKŮ A AUTOBUSŮ NAJDETE NA WEBOVÝCH STRÁNKÁCH IDOS.

ORIENTAČNÍ PLÁN AREÁLU

mapa sochy 2018 prodlouzen web

OTEVÍRACÍ DOBA STANŮ SE SOCHAMI

 • Přes týden jsou stany se sochami pro veřejnost otevřeny:
  • od 8.30 do 16.30 hod.
 • O víkendech:
  • od 8.30 do 16.30 hod.

LETÁK

Ledove_sochy_Pustevny_2018_poster_v004-page-001

BANNER

Ledove_sochy_2018_baner2.jpg

WORLD SNOW DAY 2018

WORLD SNOW DAY 2018
20. 1. – 21. 1. 2018
Pustevny (Beskydy)

website-sample-image-world-snow-day-sticker_1_3

 

Mezinárodní oslavy sněhu pořádané po celém světě v jeden den. Již sedmým rokem podněcuje Mezinárodní lyžařská federace FIS, prostřednictvím projektu SnowKidz a kampaně „Bring Children to the Snow“, k uspořádání této akce. Pojetí je necháno čistě v rukou organizátorů dané země. V České republice byl World Snow Day uspořádán na několika místech, mezi nimi například Harrachov nebo Špindlerův Mlýn, letos se vydáme již potřetí do Beskyd, do krásných Pusteven.

Cílem akce je přiblížit dětem pohyb v zimním prostředí a motivovat je k zimním sportům. Plánujeme na Pustevnách vybudovat dětský park plný aktivit, které si budou moci děti přímo na místě vyzkoušet. Děti se mohou sklouznout na sjezdových lyžích, uběhnout dráhu na běžkách, vyzkoušet netradiční lyže pro dvojice nebo jen tak zaskotačit na bobách či snowtubingu. Chceme dětem představit různorodé zimní disciplíny a ukázat jim, že zima je zábavná, se všemi aktivitami dětem na místě pomohou zkušení animátoři. Každý dětský návštěvník dostane za vyzkoušení alespoň jedné disciplíny malý dárek.

www.world-snow-day.com

world_snow_day_2018

TECHNICKÉ ZÁLEŽITOSTI

Petr Chrostek

Telefon: +420 739 392 969
E-mail: lanovka@pustevny.cz

POŘADATEL

Ski Park Gruň

Příborská 1473
738 02 Frýdek-Místek

FOTOGALERIE Z LETOŠNÍHO ROČNÍKU

PŘÍPRAVYPRVNÍ VÍKENDDRUHÝ VÍKENDTŘETÍ VÍKEND

Třetí víkend 20. – 21. 1. 2018

Druhý víkend 13. – 14. 1. 2018

První víkend 6. – 7. 1. 2018

Přípravy ledových soch

NAHORU

FOTOGALERIE Z LOŇSKÉHO ROČNÍKU

Pustevny aktuálně

CELÁ FOTOGALERIE 2017

Nejen Ledové sochy jsou na Pustevnách

Během Ledových soch Vás také lákáme na jejich letní verzi pod názvem Dřevěné Pustevny, která se koná poslední víkend v květnu. Své umění předvádí odborný garant dřevařského sympozia Honza Paďour a vidět jej můžete i příští víkend u spodní stanice lanovky.

VIDEO HONZY V AKCI

OHLÉDNUTÍ ZA LEDOVÝMI SOCHAMI 2017

Zima nám sice pomalu končí, proč si ale nepřipomenout krásnou zimní a pohodovou atmosféru letošního ročníku Ledových soch na Pustevnách, které se konaly 7. – 21. 1. 2017.

LEDOVÉ SOCHY NÁM UŽ ROZTÁLY

Děkujeme všem návštěvníkům Pusteven, kteří se letos přišli na ledové sochy podívat!!!

POSLEDNÍ ŠANCE VIDĚT LEDOVÉ SOCHY

Ač se to zdá neuvěřitelné, naše výtvory z ledu vydřely neskutečných 6 týdnů! Tento víkend máte opravdu poslední možnost shlédnout podmořský svět z ledu!!! Kdo ještě neviděl, hurá na Pustevny. Stan se sochami stále na louce naproti kolibám, pouze do neděle 17.2.2017!

DĚKUJEME !!!

Máme za sebou pět nádherných týdnů, kupu dřiny a pro všechny návštěvníky na Pustevnách snad hromadu krásných zážitků!! ❄️🌞⛄️
Rádi bychom poděkovali nejen za nás organizátory, ale také za řezbáře, že jste na Pustevny dorazili si ledovou krásu prohlédnout a věříme, že se Vám naše díla líbily!! 🐢🐌🐝🐠
Psalo se o nás, točilo se u nás a my máme za Váš obrovský zájem neskutečnou radost! Děkujeme také za všechny sdílení příspěvků a lajky fotek na našem facebooku!

NENECHTE SI UJÍT POSLEDNÍ VÍKEND S LEDOVÝMI SOCHAMI!

Pustevny nám zavál čerstvý snížek a nás čeká poslední víkend výstavy ledových soch. V běžeckém stadiónu jsme odstranili stan a sochy odkryli, vy si můžete tudíž poprvé užít jejich prohlídku z bezprostřední blízkosti a v nádherném prostředí zasněžené krajiny. Po celý víkend si také stále můžete vychutnat lákadla a dobroty z místního jarmarku. Připraveny pro Vás budou jak místní speciality, tak i mnoho dalšího.

DOPRAVA – POZOR ZMĚNA!

Obec Prostřední Bečva již nebude provozovat záchytné parkoviště a ČSAD nezajišťuje kyvadlovou dopravu v případě naplnění horního parkoviště na Pustevnách. Využít můžete pravidelné linky Frenštát-Pustevny dle platného jízdního řádu. Doporučujeme využít lanovku ze strany Trojanovice – Ráztoka.
Jestli jste naši ledovou nádheru ještě neměli možnost shlédnout, moc se na Vás tento víkend na Pustevnách těšíme. :-)

PRODLUŽUJEME do 5. 2. 2017!

Počasí nám letos opravdu přálo a jelikož předpověď hlásí stále teploty pod nulou, rozhodli jsme se výstavu prodloužit! Stany se sochami zůstávají i nadále otevřené každý den od 9 do 16 hod., takže pokud jste si cestu na Pustevny ještě nenašli, máte pořád příležitost. Klidně se stavte! A o víkendu se opět můžete těšit i na tradiční jarmark! :-)

Třetí víkend s ledovými sochami je za námi!

Děkujeme všem, kdo dne vážili cestu k nám na Pustevny, byli po zásluze odměněni nádherným slunečným počasím s azurovou oblohou. Jsme rádi, že bylo na Pustevnách opět plno a všichni si užívali pohodovou zimní atmosféru, zimních radovánek i atrakcí a samozřejmě také ledových soch. Nejen nás organizátory, ale především všechny naše rybičky, želvičky a broučky potěšil Váš enormní zájem o jejich shlédnutí a všichni věří, že se Vám moc a moc líbili. :-)


Pustevny aktuálně

Sluníčko svítí a na horách je parádně!

Krásná slunečná neděle jen láká k výletu a návštěvě hor a my jsme rádi, že si spousta z Vás zavítala právě na Pustevny obdivovat nejen krásy zimy na horách, ale i ledové umění. Ledové sochy s hudbou, soutěžemi a doprovodným programem jsou tu pro Vás! :-)

Pustevny aktuálně

Pustevny se probouzejí do slunečného dne!

Krásné nedělní ráno z Pusteven, těšíme se na další pohádkovou zimní neděli ve znamení ledových soch, zábavy s rádiem Čas a spoustou dalších atrakcí a radovánek. Neváhejte a nechte se vtáhnout pohodovou atmosférou, krásami zimních Pusteven a kouzlem ledového umění z podmořského světa a makrosvěta brouků! Těšíme se na Vás! :-)

Pustevny aktuálně

Prosluněné Pustevny opět lákají!!!

Pěkné poledne z prosluněných Pusteven, jsme rádi, že jste si k nám opět našli cestu a věříme, že si užíváte nádherné zimní pohody, přírodních krás i ledových soch včetně doprovodného programu a jarmarku :-)

Lanovka Pustevny
Pustevny aktuálně

Krásné víkendové ráno z Pusteven!!!

Sluníčko se už pomalu probouzí, inverze zůstává ve městech a nás čeká další parádní den na horách. Na vás návštěvníky tento víkend čeká poslední možnost shlédnout výstavu Ledových soch spolu s doprovodným programem Rádia Čas. Neváhejte tedy a hurá za námi na hory, těšíme se na Vás! :-)

Pustevny aktuálně

DALŠÍ PŘÍSPĚVKY

GRANTOVÝ PROGRAM RADEGAST LIDEM

Grantový program pivovaru Radegast nese název Radegast lidem a funguje již od roku 2002. Cílem programu je podpořit veřejně prospěšné projekty, které pečují o krajinu, její přírodní bohatství či pomáhají k udržitelnému turismu v Beskydech. O grant z programu Radegast lidem mohou od května do června každoročně žádat spolky, obecně prospěšné společnosti, církevní instituce, ústavy a příspěvkové organizace Severní Moravy a Slezska.

Za 15 let fungování grantového programu Radegast lidem pivovar podpořil v regionu Severní Morava a Slezsko více než stovku projektů a rozdělil přes 30 miliónů korun. Projekt „Ledové a dřevěné sochy na Pustevnách“ získal finanční podporu z grantového programu Radegast lidem 2017 společně se čtyřmi dalšími organizacemi, kterým pivovar Radegast rozdělil celkem 1,5 milionu korun.

Děkujeme za podporu naší akce Ledové sochy na Pustevnách!

Radegast lidem - partner Ledové sochy 2018

Pod záštitou

Moravskoslezský kraj - partner Ledové sochy 2018


Naši partneři


Bidfood - partner Ledové sochy 2018 Prim hodinky - partner Ledové sochy 2018 Bonver - partner Ledové sochy 2018
Audi Autoheller - partner Ledové sochy 2018
Radegast - partner Ledové sochy 2018
Radegast lidem - partner Ledové sochy 2018


Kingswood - partner Ledové sochy 2018Kooperativa - partner Ledové sochy 2018

Kilpi - partner Ledové sochy 20187   Forum Nová Karolína - partner Ledové sochy 2018

Pepsi - partner Ledové sochy 2018 Makro - partner Ledové sochy 2018

Robe - partner Ledové sochy 2018Tanečnica - partner Ledové sochy 2017
MPM-Quality - partner Ledové sochy 2018   Svereo - partner Ledové sochy 2018

Breda Weinstein - partner Ledové sochy 2018


Za podpory


Trojanovice - partner Ledové sochy 2017Prostřední Bečva - partner Ledové sochy 2017


Mediální partneři


Rádio Čas - partner Ledové sochy 2017


SLEDUJTE NÁS

Facebook Pustevny