Ledové sochy na Pustevnách 2017 | Pustevny

Pustevny

Ledové sochy na Pustevnách 2017

Aktuálně

Ohlédnutí za ledovými sochami 2017

Zima nám sice pomalu končí, proč si ale nepřipomenout krásnou zimní a pohodovou atmosféru letošního ročníku Ledových soch na Pustevnách, které se konaly 7. – 21. 1. 2017.

LEDOVÉ SOCHY NÁM UŽ ROZTÁLY

Děkujeme všem návštěvníkům Pusteven, kteří se letos přišli na ledové sochy podívat!!!

POSLEDNÍ ŠANCE VIDĚT LEDOVÉ SOCHY

Ač se to zdá neuvěřitelné, naše výtvory z ledu vydřely neskutečných 6 týdnů! Tento víkend máte opravdu poslední možnost shlédnout podmořský svět z ledu!!! Kdo ještě neviděl, hurá na Pustevny. Stan se sochami stále na louce naproti kolibám, pouze do neděle 17.2.2017!

DĚKUJEME !!!

Máme za sebou pět nádherných týdnů, kupu dřiny a pro všechny návštěvníky na Pustevnách snad hromadu krásných zážitků!! ❄️🌞⛄️
Rádi bychom poděkovali nejen za nás organizátory, ale také za řezbáře, že jste na Pustevny dorazili si ledovou krásu prohlédnout a věříme, že se Vám naše díla líbily!! 🐢🐌🐝🐠
Psalo se o nás, točilo se u nás a my máme za Váš obrovský zájem neskutečnou radost! Děkujeme také za všechny sdílení příspěvků a lajky fotek na našem facebooku!

NENECHTE SI UJÍT POSLEDNÍ VÍKEND S LEDOVÝMI SOCHAMI!

Pustevny nám zavál čerstvý snížek a nás čeká poslední víkend výstavy ledových soch. V běžeckém stadiónu jsme odstranili stan a sochy odkryli, vy si můžete tudíž poprvé užít jejich prohlídku z bezprostřední blízkosti a v nádherném prostředí zasněžené krajiny. Po celý víkend si také stále můžete vychutnat lákadla a dobroty z místního jarmarku. Připraveny pro Vás budou jak místní speciality, tak i mnoho dalšího.

DOPRAVA – POZOR ZMĚNA!

Obec Prostřední Bečva již nebude provozovat záchytné parkoviště a ČSAD nezajišťuje kyvadlovou dopravu v případě naplnění horního parkoviště na Pustevnách. Využít můžete pravidelné linky Frenštát-Pustevny dle platného jízdního řádu. Doporučujeme využít lanovku ze strany Trojanovice – Ráztoka.
Jestli jste naši ledovou nádheru ještě neměli možnost shlédnout, moc se na Vás tento víkend na Pustevnách těšíme. :-)

PRODLUŽUJEME do 5. 2. 2017!

Počasí nám letos opravdu přálo a jelikož předpověď hlásí stále teploty pod nulou, rozhodli jsme se výstavu prodloužit! Stany se sochami zůstávají i nadále otevřené každý den od 9 do 16 hod., takže pokud jste si cestu na Pustevny ještě nenašli, máte pořád příležitost. Klidně se stavte! A o víkendu se opět můžete těšit i na tradiční jarmark! :-)

Třetí víkend s ledovými sochami je za námi!

Děkujeme všem, kdo dne vážili cestu k nám na Pustevny, byli po zásluze odměněni nádherným slunečným počasím s azurovou oblohou. Jsme rádi, že bylo na Pustevnách opět plno a všichni si užívali pohodovou zimní atmosféru, zimních radovánek i atrakcí a samozřejmě také ledových soch. Nejen nás organizátory, ale především všechny naše rybičky, želvičky a broučky potěšil Váš enormní zájem o jejich shlédnutí a všichni věří, že se Vám moc a moc líbili. :-)


Pustevny aktuálně

Sluníčko svítí a na horách je parádně!

Krásná slunečná neděle jen láká k výletu a návštěvě hor a my jsme rádi, že si spousta z Vás zavítala právě na Pustevny obdivovat nejen krásy zimy na horách, ale i ledové umění. Ledové sochy s hudbou, soutěžemi a doprovodným programem jsou tu pro Vás! :-)

Pustevny aktuálně

Pustevny se probouzejí do slunečného dne!

Krásné nedělní ráno z Pusteven, těšíme se na další pohádkovou zimní neděli ve znamení ledových soch, zábavy s rádiem Čas a spoustou dalších atrakcí a radovánek. Neváhejte a nechte se vtáhnout pohodovou atmosférou, krásami zimních Pusteven a kouzlem ledového umění z podmořského světa a makrosvěta brouků! Těšíme se na Vás! :-)

Pustevny aktuálně

Prosluněné Pustevny opět lákají!!!

Pěkné poledne z prosluněných Pusteven, jsme rádi, že jste si k nám opět našli cestu a věříme, že si užíváte nádherné zimní pohody, přírodních krás i ledových soch včetně doprovodného programu a jarmarku :-)

Lanovka Pustevny
Pustevny aktuálně

Krásné víkendové ráno z Pusteven!!!

Sluníčko se už pomalu probouzí, inverze zůstává ve městech a nás čeká další parádní den na horách. Na vás návštěvníky tento víkend čeká poslední možnost shlédnout výstavu Ledových soch spolu s doprovodným programem Rádia Čas. Neváhejte tedy a hurá za námi na hory, těšíme se na Vás! :-)

Pustevny aktuálně

DALŠÍ PŘÍSPĚVKY

DOPORUČUJEME: LAST MINUTE UBYTOVÁNÍ V HOTELU RÁZTOKA

Předpověď počasí

Aktuální webkamera a teplota

Pustevny - Pustevny

JAK SE K NÁM DOSTANETE?

LANOVKOU

z Trojanovic, kde můžete zaparkovat na velkokapacitním parkovišti u hotelu Ráztoka (200 míst). První lanovka pojede v 8:00. Poslední pak pojede dolů v 17:00. Jízdní řád lanovky a ceník najdete ZDE.

AUTEM

Výjezd na Pustevny je možný přes Rožnov pod Radhoštěm a Prostřední Bečvu. Na Pustevnách je placené velkokapacitní parkoviště (200 míst). V zimě jsou nutné řetězy!

POZOR ZMĚNA!

Obec Prostřední Bečva již nebude provozovat záchytné parkoviště a ČSAD nezajišťuje kyvadlovou dopravu v případě naplnění horního parkoviště na Pustevnách. Využít můžete pravidelné linky Frenštát – Pustevny dle platného jízdního řádu. Doporučujeme využít lanovku ze strany Trojanovice – Ráztoka.

PĚŠKY

  • po červené turistické značce z Frenštátu p. R.
  • po modré z Trojanovic
  • po zelené z Kunčic p. O.
  • po červené z Rožnova p. R.
  • po zelené TZ z Prostřední Bečvy

VLAKEM

Nejbližší vlaková zastávka je Frenštát p. R. odtud po modré turist. zn. nebo autobusem do Trojanovic a na Pustevny lanovou dráhou. Nebo stanice Rožnov p. R. a odtud autobusem do Prostřední Bečvy a na Pustevny nebo pěšky.

AUTOBUSEM

  • z Frenštátu pod Radhoštěm –> zastávka Trojanovice u hotelu Ráztoka
  • z Rožnova pod Radhoštěm, autobusové nádraží –> Prostřední Bečva, hotel Zavadilka

PŘESNÉ INFORMACE O ODJEZDECH VLAKŮ A AUTOBUSŮ NAJDETE NA WEBOVÝCH STRÁNKÁCH IDOS.

Orientační plánek areálu

mapa-pustevny-ledove-sochy

ŘEZBÁŘI LEDOVÝCH SOCH 2017

Seznamte se s našimi řezbáři, kteří pro Vás budou tvořit ledové sochy na Pustevnách.

JAN PAĎOURADAM BAKOŠMIROSLAV TRNOVSKÝROBERT MUSILPETR KREJCARVÁCLAV LEMON

Jan Paďour – odborný garant celé akce

Adam Bakoš – vítěz TATRY ICE MASTER

Miroslav Trnovský – vítěz TATRY ICE MASTER

Robert Musil

Petr Krejcar

Václav Lemon

SOUTĚŽ S PARTNERY LEDOVÝCH SOCH

Soutěž na facebooku o skvělé ceny.
Sdílejte naše příspěvky a vyhrajte!

Abychom Vám zpříjemnili čekání, připravili jsme pro Vás sérii soutěží o ceny, které budou probíhat na facebooku Pustevny od 3. 1. 2017 do 22. 1. 2017. Tak neváhejte a hned si nás lajkněte 😉

Na facebooku Pustevny budeme průběžně zveřejňovat příspěvky s našimi partnery (viz. níže). Sdílejte je a my na konci každého týdne vylosujeme a zveřejníme jednoho z Vás, který vyhraje zajímavou cenu. Ceny budou výhercům předány po osobní domluvě. Aneb kdo nehraje, nevyhraje!

Soutěž s PRIMem

PRIM hodinky - partner akce Ledové sochy 2017

Logo PRIM hodinky - partner akce Ledové sochy 2017

Značka tradičních českých hodinek PRIM je dlouhodobým partnerem Pusteven a podporuje veškeré naše aktivity. Hodinky PRIM Sport Extreme, které PRIM věnoval do soutěže, jsou našimi oficiálními hodinkami. Že fungují, jak mají, můžeme potvrdit. Jeden z Vás se o kvalitě PRIMek bude moc přesvědčit sám. Takže neváhejte LAJKUJTE a SDÍLEJTE…

PRIM HODINKYFACEBOOK

Soutěž s Bonverem

CLUB Bonver - partner akce Ledové sochy 2017

Logo CLUB Bonver - partner akce Ledové sochy 2017

Skupina Bonver Group patří již 25 let mezi přední české společnosti působící v oblasti loterního a zábavního průmyslu. Mimo samotné provozování více než 100 heren a casin na území České republiky pod značkou CLUB BONVER se společnost aktivně dlouhodobě účastní mnoha projektů zaměřených na podporu sportu, kultury a dobročinných organizací. V minulosti po dlouhá léta skupina Bonver Group podporovala například český podnik Mistrovství světa v Motocrossu v Lokti, Valašskou Rallye, Diakonii České církve Evangelické ve Valašském Meziříčí, nebo předního českého motocyklového Freestyle jezdce a mistra světa Libora Podmola. Letos, druhým rokem, je skupina Bonver Group také hlavním partnerem projektu Ledové sochy na Pustevnách. V poslední době je titulárním partnerem dakarského týmu Bonver Dakar Project a současně patří mezi přední partnery mobilního hospice Strom života a např. Bonver tenisové extraligy.

CLUB BONVERFACEBOOK

Soutěž s Radegastem

Radegast Kingswood - partner akce Ledové sochy 2017

Radegast Kingswood - partner akce Ledové sochy 2017

Správně hořké pivo z Nošovic nemusíme ani představovat. Radegast je bytostně spojen s Pustevnami a my jsme moc rádi, že podporuje akce, které zde organizujeme. Při akci Ledové sochy představí ze svých řad produkt Kingswood, cider který je jak dělaný nejen pro horké letní dny, ale ve své svařené formě především pro dny chladné, zimní.
Cider Kingswood je alkoholický nápoj z jablek rostoucích výhradně v sadech. Základem nápoje je prokvašený jablečný mošt z plně dozrálých jablek. Kingswood Cider byl vyvinut inovačním týmem přímo pro českého konzumenta. Testování optimální chuti byl věnován téměř rok.

KINGSWOODFACEBOOK

Aktuální fotky

Pustevny aktuálně

CELÁ FOTOGALERIE

Nejen Ledové sochy jsou na Pustevnách

Během Ledových soch Vás také lákáme na jejich letní verzi pod názvem Dřevěné Pustevny, která se koná poslední víkend v květnu. Své umění předvádí odborný garant dřevařského sympozia Honza Paďour a vidět jej můžete i příští víkend u spodní stanice lanovky.

VIDEO HONZY V AKCI

WORLD SNOW DAY 2017
14.1. – 15.1.2017
Pustevny (Beskydy)

website-sample-image-world-snow-day-sticker_1_3

 

Mezinárodní oslavy sněhu pořádané po celém světě v jeden den. Již šestým rokem podněcuje Mezinárodní lyžařská federace FIS, prostřednictvím projektu SnowKidz a kampaně „Bring Children to the Snow“, k uspořádání této akce. Pojetí je necháno čistě v rukou organizátorů dané země. V České republice byl World Snow Day uspořádán na několika místech, mezi nimi například Harrachov nebo Špindlerův Mlýn, letos se vydáme již po druhé do Beskyd, do krásných Pusteven.

Cílem akce je přiblížit dětem pohyb v zimním prostředí a motivovat je k zimním sportům. Plánujeme na Pustevnách vybudovat dětský park plný aktivit, které si budou moci děti přímo na místě vyzkoušet. Děti se mohou sklouznout na sjezdových lyžích, uběhnout dráhu na běžkách, vyzkoušet netradiční lyže pro dvojice nebo jen tak zaskotačit na bobách či snowtubingu. Chceme dětem představit různorodé zimní disciplíny a ukázat jim, že zima je zábavná, se všemi aktivitami dětem na místě pomohou zkušení animátoři. Každý dětský návštěvník dostane za vyzkoušení alespoň jedné disciplíny malý dárek.

www.world-snow-day.com

svetovy-den-snehu-plakat-a3-na-sirku

Technické záležitosti

Petr Chrostek

Telefon: +420 739 392 969
E-mail: lanovka@pustevny.cz

Pod záštitou

náměstek hejtmana MSK

Jan Krkoška
náměstek hejtmana MS kraje

Moravskoslezský kraj - partner Ledové sochy 2017


Naši partneři


Bidfood - partner Ledové sochy 2017 Prim hodinky - partner Ledové sochy 2017 Bonver - partner Ledové sochy 2017
Audi Autoheller - partner Ledové sochy 2017


Kingswood - partner Ledové sochy 2017Kooperativa - partner Ledové sochy 2017

Kilpi - partner Ledové sochy 2017   Echo - partner Ledové sochy 2017

Pepsi - partner Ledové sochy 2017 Makro - partner Ledové sochy 2017

Robe - partner Ledové sochy 2017Tanečnica - partner Ledové sochy 2017
MPM-Quality - partner Ledové sochy 2017Svereo - partner Ledové sochy 2017


Za podpory


Trojanovice - partner Ledové sochy 2017Prostřední Bečva - partner Ledové sochy 2017


Mediální partneři


Rádio Čas - partner Ledové sochy 2017  Deník - partner Ledové sochy 2017


SLEDUJTE NÁS

Facebook Pustevny