Koupání v okolí Pusteven? Máme aquapark, biotop i přehradu

Pustevny

Koupání v okolí Pusteven

Koupání a Pustevny?

Radegastovy Beskydy nabízí více než jen skvělé možnosti pro turistiku nebo cyklistiku. V horkém parném létu určitě přijde vhod chladná koupel, pokud možno kousek od hotelu. Vybrali jsme pro Vás ty nejzajímavější možnosti ke koupání.

Aquapark Frenštát pod Rahoštěm

Koupání v okolí Pusteven - Aquapark Frenštát

Aquapark Frenštát pod Radhoštěm nabízí svým návštěvníkům plavecký bazén a rekreační bazén s vodními atrakcemi. Mezi hlavní atrakce Aquaparku Frenštát pod Radhoštěm patří tobogán, skluzavka, proudový kanál, podvodní masáže a další. V areálu je možné hrát stolní tenis nebo plážový volejbal. Samozřejmostí je také možnost občerstvení.

KRYTÝ BAZÉNAQUAPARKSPORTOVIŠTĚSAUNA

Biotop Prostřední Bečva

Koupání v okolí Pusteven - Biotop Bečva

Zkuste koupání v biotopu, jenž nepotřebuje žádnou chemii. O čištění vody se stará speciální nádrž osázená vodními rostlinami. Voda z koupaliště se přečerpává do sousedního jezírka, které je osázené vodními rostlinami a stalo se domovem řady vodních živočichů. Vyčištěná voda potom odtéká malým potůčkem zpět do koupaliště. Díky biologické funkci rostlin není nutné do vody přidávat chemické a desinfekční přípravky. Biotop je tak velmi vhodný i pro alergiky. Koupaliště má jak brouzdaliště, vhodné pro děti a neplavce, tak i plaveckou část s maximální hloubkou 2,5 m.

BIOTOP

Přehrada Horní Bečva

Koupání v okolí Pusteven - přehrada Horní Bečva

Přehradní nádrž Horní Bečva se nachází 3 km východně od středu obce obce, 13 km v od Rožnova. Přehrada má travnatý břeh a štěrkové dno, které se nachází v maximálně 7 metrové hloubce. Délka hráze je 250 metrů. Vodní plocha má 4ha a skvěle se hodí pro vodní sporty jako windsurfing, kitesurfing. Ve večerních či ranních hodinách si užijte i rybolov.

PŘEHRADA