PUSTEVNY - Sněhoběžky | Pustevny

Pustevny

Sněhoběžky

PROVOZ SNĚHOBĚŽEK PRO TUTO SEZÓNU UKONČEN.

Mezi nové a oblíbené zimní aktivity u nás patří jízda na sněhoběžkách, které jsou tradičním skandinávským dopravním prostředkem na zasněžené a zledovatělé silnice.


NAŠE SNĚHOBĚŽKY

Pro letošní sezónu (2017/2018) jsme pro Vás připravili kvalitní finské sněhoběžky značky Kickspark, které jsou vhodné nejen pro jednoduchý sjezd, ale i jako tréningový prostředek pro zvýšení kondice a vytrvalosti.

TRASA SJEZDU

Start sjezdu začíná v půjčovně, kterou najdete naproti horní stanice lanovky a klesá 5,8 km po „Knížecí cestě“ ke spodní stanici lanovky, kde sněhoběžku vracíte. Jedna jízda trvá cca 20 – 40 minut. (Limit na sjetí dolů je jedna hodina.)

Pustevny-snehobezky-mapa

CENA ZAPŮJČENÍ

Cena za jednu jízdu činí 150 Kč / sněhoběžka.

(Na Vaše přání jsme rozšířili nabídku o možnost sjet dolů po Knížecí na bobech či saních za 70 Kč / jízda)

O SNĚHOBĚŽKÁCH

První sněhoběžky (ketkupolkka) se začaly objevovat ve Finsku a Švédsku v první polovině 19. století. Jednalo se o prostředek jednoduché konstrukce, jehož základem byly dvě skluzné plochy, jejichž konce sloužily jako stupátko pro stojnou nohu. Konstrukce umožňovala úchop ve výšce pasu a v prostoru mezi skluznicemi se jezdec odrážel odrazovou nohou. Na přelomu 19. a 20. století začala finská armáda poskytovat sněhoběžky svým vojákům jako efektivnější, alternativní způsob dopravy na dovolenou. Dnes je tento tradiční dopravní prostředek používán především staršími lidmi a dětmi.

Základní design si sněhoběžky držely celé 20. století. První krok k modernizaci provedl v roce 1985 tehdy dvacetiletý student medicíny a orientační běžec, Hannu Vierikko, když hledal nové tréninkové metody a prostředky pro zvýšení fyzické kondice, především pak rychlostní vytrvalosti. Jeho experimentování s různými možnými i nemožnými prostředky se nevyhnula ani tradiční sněhoběžka, kterou všemožně přestavoval. V roce 1991 bylo dřevo nahrazeno ocelí a hliníkem a na těchto strojích se jezdí prakticky dodnes.

Logo-Skicentrum_300x300

Kromě sněhoběžek Vám také rádi nabídneme další služby

PŮJČOVNA SERVIS SKICENTRUM ODRY

+420 736 272 100
pujcovna@pustevny.cz